mieszkasz w londynie banner

Iga Świątek zwyciężczynią French Open!

To pierwsza Polka w historii, która sięgnęła po tytuł w Wielkim Szlemie.

commons.wikimedia.org/Iga Świątek

Iga Świątek przeszła przez cały turniej jak burza, nie tracąc ani jednego seta. Ogromnym zaskoczeniem był dla wielu wygrany mecz z Simoną Halep. Polska tenisistka zagrała podczas turnieju bardzo dojrzałego tenisa, pokazując jednocześnie jak wiele zmieniło się w jej nastawieniu oraz emocjach na korcie. Jak sama powtarza, głowa jest jednym z najważniejszych elementów w grze.

Mecz zaczął się dobrze dla Igi świątek, Polka wygrała trzy gemy z rzędy. Później pojawiła się nerwowość, Amerykanka Sofia Kenin odrobiła stratę. Finalnie pierwszego seta z wynikiem 6:4 wygrała Iga, jednak drugi zaczął się dla niej niepomyślnie. Mimo pierwszego przegranego gema, Polka odzyskała pewność siebie i w doskonałym stylu wygrała 6:1

Iga Świątek jest pierwszą Polką, która wygrała Wielkiego Szlema. Przed nią po tytuł w 1937 i 1939 roku sięgała Jadwiga Jędrzejowska, a w 2012 Agnieszka Radwańska. Wygrana 19-letniej tenisistki jest przełomowym wydarzeniem polskiego tenisa.